ПРІОРИТЕТНІ СТАЦІОНАРНІ ПОСЛУГИ
МЕДИЧНА ДОПОМОГА ПРИ ГОСТРОМУ ІНФАРКТІ МІОКАРДА
Умови надання послуги: стаціонарно.
Підстави надання послуги:
● доставлення бригадою екстреної (швидкої) медичної допомоги;
● переведення з іншого ЗОЗ та/або клінічного підрозділу ЗОЗ;
● самозвернення у невідкладному стані пацієнтів із такими діагнозами:
I21 Гострий інфаркт міокарда;
I22 Повторний інфаркт міокарда.
Обсяг медичних послуг, який надавач зобов’язується надавати за договором відповідно до медичних потреб пацієнта/пацієнтки (специфікація)
Первинний огляд пацієнта/пацієнтки лікарем, оцінка загального стану та життєво важливих функцій.
Екстрене визначення основних біохімічних показників і специфічних кардіологічних тестів крові для підтвердження пошкодження міокарда, диференціальної діагностики та динамічного спостереження за пацієнтом/пацієнткою.
Безперервний моніторинг стану пацієнта/пацієнтки відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.
Проведення лабораторних досліджень у цілодобовому режимі у закладі охорони здоров'я (ЗОЗ), зокрема:
клінічний аналіз крові;
визначення групи крові і резус-фактора;
біохімічний аналіз крові (загальний білок, альфа-амілаза, аспартатамінотрансфераза (АсАТ), аланінамінотрансфераза (АлАТ), білірубін і його фракції (загальний, прямий, непрямий), креатинін, калій, натрій);
коагуляційний гемостаз (тромбіновий час, активований частковий (парціальний) тромбопластиновий час (АЧТЧ або АПТЧ));
глюкоза в цільній крові або сироватці крові;
кількісне визначення маркерів ушкодження міокарда: тропоніни І та/або Т, креатинкіназа ізоферменти (МВ) в сироватці крові;
інші лабораторні дослідження відповідно до галузевих стандартів.
Проведення інструментальних досліджень у цілодобовому режимі у ЗОЗ, зокрема:
ангіографічне дослідження коронарних судин;
електрокардіографія (ЕКГ);
ехокардіографія (ЕХО-КГ);
рентгенологічне дослідження органів грудної клітки;
інші інструментальні дослідження відповідно до галузевих стандартів.
Проведення екстрених катетеризацій коронарних артерій серця та відновлення максимально можливого кровотоку, як мінімум в інфаркт-залежній артерії.
Своєчасне знеболення та анестезіологічне забезпечення на всіх етапах діагностики та лікування: цілодобовий доступ до ненаркотичних та наркотичних знеболювальних засобів.
Забезпечення компонентами та препаратами крові у цілодобовому режимі.
Проведення термінових консультацій лікарями інших спеціальностей, зокрема, телемедичних консультацій, відповідно до клінічної ситуації.
Цілодобове лікарське спостереження та медсестринський догляд за пацієнтом/пацієнткою в стаціонарних умовах
Надання медичної допомоги в умовах палати та/або відділення інтенсивної терапії.
Забезпечення лікарськими засобами, зокрема, рентгенконтрастними засобами та медичними виробами для коронарографії, ангіопластики та стентування, постачання яких здійснюється шляхом централізованих закупівель МОЗ, за рахунок інших програм центрального та місцевого бюджетів, а також лікарськими засобами, визначеними Національним переліком основних лікарських засобів, необхідними медичними виробами та витратними матеріалами, відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я та медико-технологічних документів.
Надання послуг з реабілітації у сфері охорони здоров’я в гострому реабілітаційному періоді.
Дотримання принципів безбар’єрності та інклюзії при наданні медичної та/або реабілітаційної допомоги, у тому числі з використанням методів і засобів телемедицини відповідно до нормативно-правових актів.
Забезпечення харчуванням в умовах стаціонару.
МЕДИЧНА ДОПОМОГА ПРИ ГОСТРОМУ МОЗКОВОМУ ІНСУЛЬТІ
Умови надання послуги: стаціонарно.
Підстави надання послуги:
доставлення бригадою екстреної (швидкої) медичної допомоги;
переведення з іншого ЗОЗ та/або клінічного підрозділу ЗОЗ;
самозвернення у невідкладному стані пацієнтів з діагнозом:
- oІ60 Субарахноїдальний крововилив;
- oІ61 Внутрішньомозковий крововилив;
- oІ62 Інший нетравматичний внутрішньочерепний крововилив;
- oI63 Інфаркт головного мозку;
- oI67.6 Негнійний тромбоз внутрішньочерепного венозного синуса.
Обсяг медичних послуг, який надавач зобов’язується надавати за договором відповідно до медичних потреб пацієнтки (специфікація)
Первинний огляд пацієнта/пацієнтки лікарем-невропатологом та/або лікарем- нейрохірургом у кабінеті нейровізуалізації або в приймальному відділенні/відділенні екстреної (невідкладної) медичної допомоги ЗОЗ.
Проведення нейровізуалізації всім пацієнтам/пацієнткам з підозрою на гострий мозковий інсульт, відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я (не пізніше 60 хвилин з моменту звернення пацієнта/пацієнтки з підозрою на гострий мозковий інсульт в заклад охорони здоров'я (ЗОЗ) або доставлення його/її бригадою екстреної (швидкої) медичної допомоги). Забезпечення анестезіологічного супроводу пацієнта/пацієнтки для проведення нейровізуалізації.
Моніторинг клінічних, лабораторних, інструментальних показників відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.
Проведення лабораторних досліджень у цілодобовому режимі у ЗОЗ, зокрема:
розгорнутий клінічний аналіз крові з підрахунком числа тромбоцитів;
біохімічний аналіз крові (С-реактивний білок, загальний білок, аспартатамінотрансфераза (АсАТ), аланінамінотрансфераза (АлАТ), креатинін, сечовина, натрій, калій, тропонін);
глюкоза в цільній крові або сироватці крові;
коагуляційний гемостаз (протромбіновий час, активований частковий тромбопластиновий час (АЧТЧ), міжнародне нормалізоване відношення (МНВ), D- димер);
інші лабораторні дослідження відповідно до галузевих стандартів.
Проведення інструментальних досліджень, зокрема:
спіральна комп’ютерна томографія (СКТ) головного мозку включно з СКТ- ангіографією та/або МРТ головного мозку включно з неконтрастною МР-ангіографією у цілодобовому режимі;
електрокардіографія (ЕКГ) (у цілодобовому режимі);
ультразвукові дослідження з проведенням доплерографії;
інші інструментальні дослідження відповідно до галузевих стандартів.
Проведення системної тромболітичної терапії (при ішемічному інсульті).
Лабораторний та нейровізуалізаційний контроль після проведення системної тромболітичної терапії відповідно до галузевих стандартів.
Обов’язкове направлення пацієнта/пацієнтки, який/яка є кандидатом для ендоваскулярного лікування, в інший ЗОЗ, який може проводити ендоваскулярні нейроінтервенційні втручання, відповідно до клінічного маршруту пацієнта/пацієнтки із забезпеченням термінового транспортування пацієнтів екстреною медичною допомогою.
Обов’язкове направлення пацієнта/пацієнтки, який/яка є кандидатом для оперативного лікування, в інший ЗОЗ, який може проводити нейрохірургічні втручання, відповідно до клінічного маршруту пацієнта/пацієнтки із забезпеченням термінового транспортування пацієнта/пацієнтки екстреною медичною допомогою.
Своєчасне проведення седації, анестезії та знеболення на всіх етапах діагностики та лікування: обов’язкове анестезіологічне забезпечення під час виконання всіх інвазивних діагностичних та інших лікувальних процедур, цілодобове забезпечення внутрішньовенними анестетиками, ненаркотичними та наркотичними знеболювальними засобами, а також міорелаксантами.
Проведення та документування скринінгу щодо порушень ковтання (тест на дисфагію) у всіх пацієнтів/пацієнток при поступленні та перед початком годування чи прийому ліків через рот (не пізніше 24 годин після госпіталізації). Динамічне спостереження за функцією ковтання.
Проведення консультацій лікарями інших спеціальностей, зокрема, засобами телемедицини.
Проведення консультації логопеда або терапевта мови та мовлення у перші 72 годин після госпіталізації.
Проведення консультації лікаря-психолога або лікаря-психотерапевта, або клінічного психолога або психолога або психотерапевта.
Забезпечення компонентами та препаратами крові у цілодобовому режимі.
Цілодобове лікарське спостереження та медсестринський догляд за пацієнтом/пацієнткою в стаціонарних умовах.
Надання медичної допомоги в умовах палати та\або відділення інтенсивної терапії.
Проведення комплексу заходів із профілактики інсульту відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я, зокрема консультування щодо відмови від куріння та/або надмірного споживання алкоголю, нормалізації маси тіла, збільшення фізичної активності, а також призначення медикаментів, що необхідні для контролю хронічних захворювань (артеріальна гіпертензія, гіперліпідемія, цукровий діабет тощо).
Направлення пацієнта/пацієнтки до іншого ЗОЗ для отримання іншої медичної допомоги відповідно до затвердженого наказом клінічного маршруту пацієнта/пацієнтки.
Надання реабілітаційної допомоги протягом гострого реабілітаційного періоду та направлення пацієнта/пацієнтки для отримання послуг з реабілітації у післягострому реабілітаційному періоді відповідно до реабілітаційного маршруту.
Оцінка та документування тяжкості порушень життєдіяльності на момент виписки за модифікованою шкалою Ренкіна (МШР).
Забезпечення лікарськими засобами, зокрема, для тромболітичної терапії, визначеними Національним переліком основних лікарських засобів та галузевими стандартами у сфері охорони здоров’я, необхідними медичними виробами та витратними матеріалами відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я та медико-технологічних документів.
Забезпечення пацієнта/пацієнтки з бульбарним синдромом та дисфагією лікарськими засобами для парентерального харчування та харчовими продуктами для спеціальних медичних цілей для ентерального харчування.
Навчання родини/доглядачів із питань особистої гігієни, стратегії спілкування, техніки переміщення, профілактики ускладнень та інших специфічних проблем, пов’язаних з гострим мозковим інсультом, контроль за безпечним ковтанням та відповідної зміни дієти, допомоги регулювання поведінки при психосоціальних проблемах.
Забезпечення харчуванням в умовах стаціонару.
Забезпечення надання медичної допомоги телемедичними засобами (телеконсультування/телевідеоконсультування у режимі реального або відкладеного часу, теледіагностики, спостереження у режимі віддаленого моніторингу, телеметрії).
Дотримання принципів безбар’єрності та інклюзії при наданні медичної та/або реабілітаційної допомоги, у тому числі з використанням методів і засобів телемедицини відповідно до нормативно-правових актів.
Додаткові вимоги до обсягу медичних послуг, який надавач зобов’язується надавати за договором відповідно до медичних потреб пацієнта/пацієнтки:
Проведення ендоваскулярних нейроінтервенційних втручань, відповідно до клінічного маршруту пацієнта/пацієнтки.
Лабораторний та нейровізуалізаційний контроль після застосування ендоваскулярних методів лікування відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.
Забезпечення надання нейрохірургічної допомоги, відповідно до клінічного маршруту пацієнта/пацієнтки.
Проведення інструментальних досліджень (у цілодобовому режимі):
- селективна ангіографія;
- КТ-перфузіографії та/або МРТ-перфузіографії.
МЕДИЧНА ДОПОМОГА ПРИ ПОЛОГАХ
Умови надання послуги: стаціонарно.
Підстави надання послуги:
направлення лікуючого лікаря;
доставлення бригадою екстреної (швидкої) медичної допомоги;
самозвернення для розродження;
переведення з іншого ЗОЗ та/або клінічного підрозділу ЗОЗ пацієнток з діагнозом розродження (О80-О84).
Обсяг медичних послуг, який надавач зобов’язується надавати за договором відповідно до медичних потреб пацієнтки (специфікація)
Надання медичної допомоги при пологах черговою акушерською бригадою із забезпеченням умов для проведення партнерських пологів.
Ведення неускладнених вагінальних пологів.
Ведення ускладнених вагінальних пологів із застосуванням акушерських інтервенцій (вакуум-екстракція, акушерські щипці, допомога при тазовому передлежанні тощо).
Проведення ургентного кесаревого розтину.
Проведення планового кесаревого розтину.
Моніторинг стану роділлі і плода (включаючи зовнішній моніторинг), породіллі та новонародженого.
Зниження відчуття болю у жінки під час пологів немедикаментозними та медикаментозними методами (анальгетики, газові анестетики, епідуральна аналгезія, спінальна аналгезія, тощо).
Анестезіологічне забезпечення оперативних втручань та акушерських процедур.
Проведення лабораторних досліджень у цілодобовому режимі відповідно до галузевих стандартів, зокрема:
розгорнутий клінічний аналіз крові;
визначення групи крові і резус-фактора;
біохімічний аналіз крові (загальний білок, альфа-амілаза, аспартатамінотрансфераза (АсАТ), аланінамінотрансфераза (АлАТ), білірубін і його фракції (загальний, прямий, непрямий), креатинін, сечовина, хлор, калій, натрій, кальцій), С-реактивний білок;
коагуляційний гемостаз (тромбіновий час, активований частковий (парціальний) тромбопластиновий час (АЧТЧ, АПТЧ), міжнародне нормалізоване відношення (МНВ), фібриноген;
глюкоза в цільній крові або сироватці крові;
загальний аналіз сечі;
тестування на ВІЛ та сифіліс.
Забір зразка пуповинної крові для визначення групової та Rh належності крові у дітей, народжених Rh-негативними жінками.
Забір матеріалу та забезпечення проведення гістологічного дослідження.
Проведення інструментальних обстежень у цілодобовому режимі, зокрема:
ультразвукові дослідження;
рентгенологічні дослідження;
кардіотокографія (КТГ);
електрокардіографія (ЕКГ);
інші інструментальні дослідження відповідно до галузевих стандартів.
Проведення консультацій лікарями інших спеціальностей (за потреби).
Організація проведення дослідження зразка сухої краплі крові (СКК) у дітей, народжених ВІЛ-позитивними жінками.
Забір зразка крові для серологічного дослідження на ВІЛ та сифіліс у дитини.
Проведення інтенсивної терапії жінкам у випадку виникнення у них загрозливих для життя станів.
Проведення заходів з первинної реанімації та стабілізації стану новонароджених.
Проведення постконтактної антиретровірусної профілактики дітям, народженим від ВІЛ-позитивних матерів.
Проведення післяпологової специфічної профілактики резус-сенсибілізації.
Проведення щеплень новонародженим згідно з календарем профілактичних щеплень.
Забір зразків крові у новонароджених для скринінгу фенілкетонурії (ФКУ), вродженого гіпотиреозу (ВГ), муковісцидозу (МВ), адреногенітального синдрому (АГС) та інших захворювань відповідно до чинного законодавства у період з 48 до 72 годин після народження (крім випадків прописаних у НПА), та організація відправлення підготовлених зразків крові до лабораторії, яка здійснює дослідження за програмою розширеного скринінгу новонароджених згідно з територіальним розподілом, у термін не пізніше 24 годин після забору крові.
Проведення пульсоксиметричного скринінгу критичних вроджених вад серця у новонароджених.
Проведення оцінювання слуху в новонароджених.
Консультуванняжінокзпитаньгрудноговигодовуваннята післяпологової контрацепції.
Надання психологічної підтримки та допомоги жінкам і членам сімей у разі потреби (передчасні пологи, ускладнені пологи та ін.).
Опитування жінки за допомогою Единбурзької шкали післяпологової депресії та організація консультування та допомоги у разі потреби.
Харчування жінок в умовах стаціонару.
Організація та забезпечення доступності медичної допомоги для жінок з додатковими потребами, такими як фізичні, сенсорні чи навчальні вади.
Забезпечення організації надання комплексної електронної послуги «Е-малятко».
Дотримання принципів безбар’єрності та інклюзії при наданні медичної допомоги відповідно до нормативно-правових актів.
Додатковий обсяг медичних послуг, який надавач зобов’язується надавати за договором відповідно до медичних потреб пацієнтки (специфікація) за умови відповідності додатковим умовам закупівлі
Надання організаційно-методичної допомоги із застосуванням телемедичних технологій, організація цілодобової роботи виїзної бригади акушер-гінекологів та анестезіологів з можливістю виїзду в ЗОЗ нижчого рівня в разі виникнення ургентної ситуації.
Проведення лабораторних досліджень, зокрема:
магній;
лактатдегідрогеназа в сироватці крові;
ліпідний профіль: тригліцериди, загальний холестерин, ліпопротеїди низької щільності (ЛПНЩ), ліпопротеїди високої щільності (ЛПВЩ) в сироватці крові;
лактат;
імуноферментні дослідження;
бактеріологічні та бактеріоскопічні дослідження;
інші лабораторні дослідження відповідно до галузевих стандартів.
МЕДИЧНА ДОПОМОГА НОВОНАРОДЖЕНИМ У СКЛАДНИХ НЕОНАТАЛЬНИХ ВИПАДКАХ
Умови надання послуги: стаціонарно.
Підстави надання послуги:
● направлення лікуючого лікаря;
● доставлення бригадою екстреної (швидкої) медичної допомоги або виїзною неонатологічною бригадою невідкладної медичної допомоги та інтенсивної терапії;
● переведення з іншого ЗОЗ та/або клінічного підрозділу ЗОЗ;
● самозвернення.
Обсяг медичних послуг, який надавач зобов’язується надавати за договором відповідно до медичних потреб пацієнта/пацієнтки (специфікація)
Забезпечення первинного та подальших оглядів пацієнта/пацієнтки в динаміці.
Проведення інтенсивної терапії новонародженим.
Забезпечення цілодобового лікарського та медсестринського догляду за передчасно народженою та/або хворою новонародженою дитиною з залученням батьків, зокрема, у відділенні інтенсивної терапії.
Надання медичних послуг новонародженій дитині на всіх етапах лікування в закладі охорони здоров'я (ЗОЗ).
Проведення лабораторних досліджень відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я, зокрема, з використанням мікрометодик, зокрема:
розгорнутий загальний аналіз крові;
загальний аналіз сечі;
біохімічний аналіз крові (загальний білок, С-реактивний білок, аспартатамінотрансфераза (АсАТ), аланінамінотрансфераза (АлАТ), білірубін і його фракції (загальний, прямий, непрямий), електроліти (іонізований кальцій, фосфор, магній, кальцій, натрій, калій), креатинін, сечовина, гамма-глутамілтрансфераза, лактатдегідрогеназа, лактат, тригліцериди, альбумін, лужна фосфатаза);
глюкоза в цільній крові або сироватці крові;
кислотно-лужний стан крові та парціальний тиск газів крові;
коагуляційний гемостаз (протромбіновий час, міжнародне нормалізоване відношення (МНВ), активований частковий тромбопластиновий час (АЧТЧ), тромбіновий час, D-димер, фібриноген);
феритин, індекс насичення трансферину, вміст заліза у сироватці крові;
гормони щитоподібної залози, надниркових залоз;
загальний аналіз ліквору;
проба Кумбса;
обстеження на вертикальні інфекції;
бактеріологічні дослідження з визначенням чутливості висіяних збудників до антибіотиків;
група крові та резус-фактор;
інші лабораторні дослідження відповідно до галузевих стандартів.
Забір зразків крові у новонародженої дитини для скринінгу фенілкетонурії (ФКУ), вродженого гіпотиреозу (ВГ), муковісцидозу (МВ), адреногенітального синдрому (АГС) та інших захворювань відповідно до чинного законодавства та організація відправлення підготовлених зразків крові до лабораторії, яка здійснює дослідження за програмою розширеного скринінгу новонароджених згідно з територіальним розподілом, у термін не пізніше 24 годин після забору крові.
Забір сухої краплі крові (СКК) у дитини, народженої ВІЛ-позитивною жінкою.
Проведення інструментальних досліджень відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я, зокрема ультразвукового, рентгенологічного, електроенцефалографічного тощо.
Оцінювання болю за шкалами оцінки болю у новонародженої дитини та своєчасне знеболення (за наявності показань) на. всіх етапах діагностики та лікування: обов’язкове знеболення під час виконання всіх інвазивних діагностичних та лікувальних процедур, цілодобове забезпечення ненаркотичними та наркотичними знеболювальними засобами.
Проведення постконтактної антиретровірусної профілактики дитині, народженій від ВІЛ-позитивної матері.
Проведення дихальної підтримки: CPAP та/або високопоточної назальної оксигенації, неінвазивної та інвазивної штучної вентиляції легенів, високочастотної осциляторної вентиляції легенів (ВЧО ВЛ).
Проведення лікувальної гіпотермії.
Проведення (повного) парентерального харчування.
Консультування лікарями інших спеціальностей, зокрема лікарем-неврологом дитячим та/або лікарем-нейрохірургом дитячим, та/або лікарем-офтальмологом дитячим, та/або лікарем-хірургом дитячим, та/або лікарем-кардіологом дитячим, та/або лікарем-генетиком, та/або лікарем-психологом, та/або лікарем-ортопедом-травматологом дитячим, та/або лікарем-ендокринологом дитячим, та/або лікарем-імунологом, та/або іншими лікарями, та/або психологом.
Виходжування за методом "Кенгуру", зокрема, у відділенні інтенсивної терапії.
Надання психологічної допомоги батькам, забезпечення сприятливого сенсорного оточення для дитини та сімейно-орієнтованого догляду, спрямованого на її розвиток.
Проведення вакцинації згідно з календарем профілактичних щеплень.
Проведення офтальмологічного скринінгу передчасно народженій дитині з гестаційним віком до 32 тижнів (більше 32 тижнів – за показаннями) та/або масою при народженні менш ніж 1500 г.
Проведення аудіологічного скринінгу.
Підтримка/сприяння грудному вигодовуванню, зокрема із застосуванням комплексних збагачувачів для збагачення грудного молока під час вигодовування передчасно народжених дітей.
Забезпечення перебування матері під час лікування та виходжування її дитини у закладі, із наданням ліжко-місця.
Забезпечення новонародженої дитини з особливими потребами спеціальними продуктами харчування.
Забезпечення лікарськими засобами, зокрема, препаратами екзогенного легеневого сурфактанту, розчинами для парентерального харчування та кофеїном цитратом, визначеними Національним переліком основних лікарських засобів, необхідними медичними виробами та витратними матеріалами відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я та медико-технологічних документів.
Дотримання принципів безбар’єрності та інклюзії для батьків при наданні медичної допомоги їх дитині/дітям, відповідно до нормативно-правових актів.
Додатковий обсяг медичних послуг, який надавач зобов’язується надавати за договором відповідно до медичних потреб пацієнта/пацієнтки (специфікація) за умови відповідності додатковим умовам закупівлі
Перевезення новонароджених виїзною неонатологічною бригадою невідкладної медичної допомоги та інтенсивної терапії із ЗОЗ до інших закладів в межах області та до національних ЗОЗ, згідно із затвердженим департаментом охорони здоров’я маршрутом пацієнта.
Надання хірургічної допомоги (визначений перелік операцій) новонародженим – для закладів, які мають хірургічний пакет і проводять операції новонародженим
Забезпечення надання медичної допомоги телемедичними засобами (телеконсультування/телевідеоконсультування у режимі реального часу, теледіагностики) разом з обстеженням та із застосуванням інших методів, що не суперечать законодавству, з обов’язковим заповненням облікової форми № 002тм та внесенням інформації в «Журнал обліку телемедичних консультацій» (форма №003/тм).