Публічна інформація
З текстом Закону України «Про доступ до публічної інформації» можна ознайомитись тут.
З постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» можна ознайомитись тут.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про доступ до публічної інформації» публічна інформація – це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
Таким чином, суттєвою ознакою публічної інформації у розумінні Закону України «Про доступ до публічної інформації» є її попередня фіксація. Тобто, вказаний Закон регулює відносини щодо доступу до інформації, яка вже існує, і не вимагає у відповідь на запит створювати певну інформацію, у тому числі надавати роз’яснення та вживати заходи (зокрема, аналізувати законодавство) для задоволення запиту.
Відповідно до статті 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації» запит на інформацію може подаватися усно, письмово або в іншому вигляді на вибір запитувача.
Запит складається в довільній формі і має містити:
1) ім'я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв'язку, якщо такий є;
2) загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо;
3) підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.
До НСЗУ запит на інформацію може бути поданий:
- на поштову адресу: просп. Степана Бандери, 19, м. Київ, 04073;
- на електронну адресу: [email protected];
- телефоном: (044) 299-04-96.
Для зручності запитувачів рекомендуємо подавати запит шляхом заповнення форми, розміщеної за посиланням.
У разі потреби, форму запиту на отримання інформації можна отримати в адміністративній будівлі НСЗУ за адресою: м. Київ, просп. Степана Бандери, 19.
Відповідальний підрозділ – відділ публічної інформації та розгляду звернень громадян управління документального забезпечення, публічної інформації та розгляду звернень громадян Адміністративного департаменту, тел.: (044) 299-04-96.
Відповідно до статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації»:
1. Розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту в таких випадках:
1) розпорядник інформації не володіє і не зобов'язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит;
2) інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом відповідно до частини другої статті 6 цього Закону;
3) особа, яка подала запит на інформацію, не оплатила передбачені статтею 21 цього Закону фактичні витрати, пов'язані з копіюванням або друком;
4) не дотримано вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною п'ятою статті 19 цього Закону.
2. Відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел, або відповідь не по суті запиту вважається неправомірною відмовою в наданні інформації.
3. Розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов'язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача. У такому разі відлік строку розгляду запиту на інформацію починається з дня отримання запиту належним розпорядником.
4. У відмові в задоволенні запиту на інформацію має бути зазначено:
1) прізвище, ім'я, по батькові та посаду особи, відповідальної за розгляд запиту розпорядником інформації;
2) дату відмови;
3) мотивовану підставу відмови;
4) порядок оскарження відмови;
5) підпис.
5. Відмова в задоволенні запиту на інформацію надається в письмовій формі.
6. Відстрочка в задоволенні запиту на інформацію допускається в разі, якщо запитувана інформація не може бути надана для ознайомлення в передбачені цим Законом строки у разі настання обставин непереборної сили. Рішення про відстрочку доводиться до відома запитувача у письмовій формі з роз'ясненням порядку оскарження прийнятого рішення.
7. У рішенні про відстрочку в задоволенні запиту на інформацію має бути зазначено:
1) прізвище, ім'я, по батькові та посаду особи, відповідальної за розгляд запиту розпорядником інформації;
2) дату надсилання або вручення повідомлення про відстрочку;
3) причини, у зв'язку з якими запит на інформацію не може бути задоволений у встановлений цим Законом строк;
4) строк, у який буде задоволено запит;
5) підпис.
Відповідно до статті 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації»:
1. Рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду.
2. Запитувач має право оскаржити:
1) відмову в задоволенні запиту на інформацію;
2) відстрочку задоволення запиту на інформацію;
3) ненадання відповіді на запит на інформацію;
4) надання недостовірної або неповної інформації;
5) несвоєчасне надання інформації;
6) невиконання розпорядниками обов'язку оприлюднювати інформацію відповідно до статті 15 цього Закону;
7) інші рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації, що порушили законні права та інтереси запитувача.
3. Оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації до суду здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до статті 17 Закону України «Про доступ до публічної інформації»:
1. Парламентський контроль за дотриманням права людини на доступ до інформації здійснюється Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, тимчасовими слідчими комісіями Верховної Ради України, народними депутатами України.
2. Громадський контроль за забезпеченням розпорядниками інформації доступу до публічної інформації здійснюється депутатами місцевих рад, громадськими організаціями, громадськими радами, громадянами особисто шляхом проведення відповідних громадських слухань, громадської експертизи тощо.
3. Державний контроль за забезпеченням розпорядниками інформації доступу до інформації здійснюється відповідно до закону.
Зі звітами про результати розгляду запитів на публічну інформацію у Національній службі здоров’я України можна ознайомитись за посиланням.
Наказ НСЗУ від 23.03.2021 № 118 Про організацію виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних»
Наказ НСЗУ від 01.07.2021 № 294 Про внесення змін до Переліку наборів даних, що підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, та структурних підрозділів, відповідальних за їх створення і оприлюднення
Наказ НСЗУ від 13.08.2021 № 370 Про внесення зміни до Переліку наборів даних, що підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, та структурних підрозділів, відповідальних за їх створення і оприлюднення
Перелік посадових осіб НСЗУ, відповідальних за оприлюднення наборів даних на Єдиному державному вебпорталі відкритих даних та на офіційному вебсайті НСЗУ.
Наказ Міністерства охорони здоров'я України 22 грудня 2023 року № 2179 "Про затвердження Розміру фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Національна служба здоров’я України, та Порядку відшкодування цих витрат", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 13 лютого 2024 р. за № 220/41565
- РОЗМІР фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Національна служба здоров’я України
- ПОРЯДОК відшкодування фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Національна служба здоров’я України