ЕКСТРЕНА МЕДИЧНА ДОПОМОГА
Обсяг медичних послуг, який надавач зобов’язується надавати за договором відповідно до медичних потреб пацієнта/пацієнтки (специфікація)
Умови надання послуги: за місцем перебування пацієнта/пацієнтки.
Підстави надання послуги:
● самозвернення (або звернення третіх осіб);
● за зверненням лікуючого лікаря.
- Забезпечення цілодобового прийому звернень за єдиним телефонним номером екстреної медичної допомоги та надання екстреної медичної допомоги при особистому зверненні особам, які перебувають у невідкладному стані та потребують надання екстреної медичної допомоги.
- Оцінка стану здоров’я пацієнта/пацієнтки (дорослого або дитини), зокрема визначення ймовірності інфікування особливо небезпечними інфекційними хворобами (ОНІХ), встановлення попереднього діагнозу, визначення потреби в госпіталізації, відповідно до чинних стандартів надання екстреної медичної допомоги.
- Надання екстреної медичної допомоги на місці події, під час транспортування та при особистому зверненні пацієнта/пацієнтки до підрозділу екстреної (швидкої) медичної допомоги відповідно до медико-технологічних документів зі стандартизації екстреної медичної допомоги пацієнту/пацієнтці, який/яка перебуває у невідкладних станах.
- Надання екстреної медичної допомоги при надзвичайних ситуаціях природного та техногенного характеру, включаючи хімічні, біологічні, радіологічні та ядерні загрози та ліквідації їх наслідків, а також участь у скоординованих діях усіх відповідних служб з готовності до можливих стихійних та техногенних лих, оперативного на них реагування та ліквідації їх наслідків.
- Організація медичного сортування постраждалих, залучення додаткових бригад до надання екстреної медичної допомоги постраждалим у разі виникнення ситуації з великою кількістю постраждалих.
- Надання екстреної медичної допомоги при нещасних випадках, зокрема зумовлених дією диму, вогню та полум’я, електричного струму, блискавки, пов’язаних із транспортними засобами, наслідках злочинного нападу тощо.
- Транспортування та забезпечення медичного супроводу пацієнта/пацієнтки, який/яка потребує госпіталізації та медичного спостереження, з місця події до закладів охорони здоров’я (ЗОЗ).
- Надання необхідного обсягу екстреної медичної допомоги та транспортування пацієнта/пацієнтки, в якого/якої визначена ймовірність або підтверджений факт інфікування ОНІХ та які потребують стаціонарного лікування з місця події до визначених ЗОЗ, відповідно до затвердженого клінічного маршруту (у тому числі екстериторіально) у відповідній адміністративно-територіальній одиниці.
- Надання пацієнту/пацієнтці з підозрою або підтвердженим діагнозом гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, необхідної медичної допомоги та рекомендацій щодо самоізоляції і комунікації з лікарем, який надає ПМД, якого обрано за декларацією про вибір лікаря (лікар загальної практики – сімейний лікар, лікар-терапевт, лікар-педіатр) у разі, якщо пацієнт/пацієнтка не потребує госпіталізації.
- Забезпечення транспортування пацієнта/пацієнтки між ЗОЗ за наявності медичних показань та за потреби медичного супроводу відповідно до затвердженого клінічного маршруту (у тому числі екстериторіально).
- Забезпечення медико-санітарного супроводу осіб, стосовно яких здійснюється державна охорона.
- Цілодобове консультування пацієнта/пацієнтки диспетчером або лікарем оперативно-диспетчерської служби (ОДС) телефоном, зокрема з питань, пов’язаних із гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2.